In deze rubriek gaan we in gesprek met onze Ster-Sponsors. Dit keer is de beurt aan Martijn Eijkholt van EV Fysiotherapie & Fitness.
Op de foto v.l.n.r: Martijn Eijkholt, Antoinette Velthuis, Mike Huizenga, Sander Overbeek.
EV Fysio is opgericht door Martin Eijkholt, de vader van Martijn, in 1987 met een praktijk aan huis. Sinds 2016 zitten ze in een ander pand aan de Berken 2A op bedrijventerrein Schneidersbos. Een veel groter pand met veel meer mogelijkheden. EV’s slogan is: “goed voor elkaar!” Het mag nergens aan ontbreken. EV telt inmiddels al 24 personeelsleden.
In 2016 is EV Fysiotherapie en fitness begonnen met enkele fitness-apparaten zoals fietsen en dergelijke. Het werd steeds drukker, EV maakte een flinke groei door. In 2023 werd daarom besloten alles te vernieuwen, met meer structuur voor het team en meer apparatuur. De belangrijkste vraag was: hoe kunnen we de dienstverlening verbeteren? Ook de fitness voor patiënten. Martijn en zijn collega’s zijn constant bezig de dienstverlening te fine-tunen, meer gericht op gezondheid en persoonlijk advies en begeleiding.
EV Fysio’s doelgroep zijn mensen van 30 tot 70 jaar, maar tegenwoordig worden ook veel jongeren lid. Technogym is de partner van EV op het gebied van de apparaten en het begeleiden van sporters. EV Fysio heeft twee locaties in Delden: naast de locatie aan de Berken zitten ze ook in het gezondheidscentrum aan de Averinkstraat. Ook in Diepenheim heeft EV een vestiging..
- Heb je zelf ook gevoetbald? Zijn er nog collega’s die voetballen?
Nee, Martijn heeft zelf niet gevoetbald, wel fanatiek gejudood en ook judo les gegeven, nog in een zaaltje boven in de oude sporthal aan de Reigerstraat. Een aantal collega’s voetbalt wel. Zoals Sander Overbeek, fysiotherapeut en teammanager bij EV. Sander heeft veel affiniteit met voetbal en fitness, hij probeert zijn kennis in te zetten om selecties fit te krijgen en blessures te voorkomen. Soms klagen de jongens dat hij iets teveel conditietraining of coördinatietraining geeft zonder bal.
De laatste 2 seizoenen was hij donderdagavond aanwezig voor de verzorging van de eerste selectie en het inloopspreekuur (zie onderaan artikel voor meer info). Daarnaast is er elke donderdagavond veldrevalidatie om te zorgen dat geblesseerde voetballers ook in de laatste fase van de revalidatie begeleid worden om weer wedstrijdfit te worden.
Samen met Mike Huizinga en Melissa Schuurman wil Sander de komende periode de sportrevalidatie bij Rood Zwart verder uitbreiden. Zodat er mogelijk naast een volledige revalidatie ook preventief kan worden opgetreden tegen blessures. Want voorkomen is beter dan genezen!
Blessures voorkomen begint bij de jeugd, Melissa, een nieuwe kracht bij EV, is gespecialiseerd in sportblessures bij de jeugd.
Melissa zal op maandag het inloopspreekuur voor de jeugd verzorgen.
2. Wat heeft je gemotiveerd om sponsor te worden bij Rood Zwart, en welke rol spelen je persoonlijke netwerken en welwillendheid voor de club in deze beslissing?
Martijn: ”Het motto van Rood Zwart sprak me erg aan; met elkaar, voor elkaar. Dat past goed bij onze slogan: goed voor elkaar! Als fysiotherapeut spreek je de mensen intensief en zo kwam ook Rood Zwart als voetbalclub vaak ter sprake. Antoinette Velthuis speelde ook een rol bij de beslissing om te sponsoren. Antoinette was jarenlang sportmasseuse én verzorgster ieder zondagmiddag bij RZ1. Ze was heel enthousiast over Rood Zwart. Mede ook daardoor heeft EV Fysio aansluiting gezocht bij Rood Zwart als Ster-Sponsor.”
3. Heeft het nog wat opgeleverd?
“De bekendheid van EV Fysiotherapie en fitness is door de sponsoring enorm vergroot. Dat uit zich o.a. in het feit dat nu veel sportrevalidatie bij EV Fysio plaatsvindt. De meeste mensen weten bij sportblessures EV Fysio nu wel te vinden. Veel spelers van Rood Zwart gaan dan naar EV Fysio voor behandeling en advies.
We zijn ook bezig om te onderzoeken hoe je sportblessures kunt voorkomen door trainingsprocessen en -resultaten bij te houden en te optimaliseren. Aan de hand van die data kunnen we zaken voorspellen, zoals de kans op blessures kracht- of reactietijd vermindering. Concreet betekent dat dat we steeds beter kunnen aangeven dat mensen nog tijd nodig hebben om te herstellen en het beter is eventjes te stoppen met sporten. We streven ernaar dat mensen na de fysio er beter uitkomen dan daarvoor. Jeroen Vos haalt aan: “Mooi voorbeeld: Ivo Workel scheurde op 17-jarige leeftijd zijn kruisbanden. Na 9 maanden intensieve revalidatie bij EV voetbalt hij dit seizoen weer volop mee in de 019-1 en het wordt nog mooier: hij maakte zondag 9 december zijn debuut in het 1e.”
4. Wat vind je van de Noaberhoes-activiteiten en zijn er nog activiteiten waarvan je denkt: die kunnen er ook nog wel worden ondergebracht?
“We merkten dat er in samenwerking met de gemeente Hof van Twente veel wordt gedaan voor de geriatrische doelgroep, voor onze oudere “noabers”. Activiteiten zoals samen koken, koffie-inloop, jeu de boules, biljarten. Vaak wordt het sociale plaatje vergeten bij gezond ouder worden. Het is gebleken dat mensen die veel sociale betrokkenheid tonen gezonder oud worden. Bovendien is het een uitstekend middel tegen eenzaamheid. Rood Zwart laat hiermee goed zien dat het meer is dan alleen een voetbalclub. EV is ook betrokken bij de inrichting van het nieuw aan te leggen beweegplein bij RZ. Zij hebben advies gegeven over welke toestellen daar moeten staan.”
5. Heb jij op sportmedisch gebied nog goede tips voor de voetballers van Rood Zwart?
Het steunpunt van EV Fysiotherapie en fitness bij Rood Zwart is erg laagdrempelig. Als voetballers voelen dat er iets niet goed is, kunnen ze eenvoudig naar zo’n inloopmoment komen ter voorkoming van blessures. Voorkomen is beter dan genezen. EV Fysiotherapie en fitness zet in op preventie, aan de voorkant. Aan de achterkant doen ze ook veel, met een team van 13 fysiotherapeuten. Wellicht zouden we gebruik kunnen maken van een klein oefenzaaltje bij Rood Zwart, daar is al een fysioruimte ingericht. We zouden wellicht ook iets kunnen doen bij het toekomstige beweegplein dat Rood Zwart voor ogen heeft.” Door de vergrijzing is er ook meer behoefte aan onze diensten.
We willen ook het belang van een gezonde leefstijl benadrukken, goede voeding, slaap en stressmanagement zijn belangrijke factoren op het gebied van herstel en voorkomen van blessures.
Tot slot zou een diversiteit aan sporten in plaats van het beoefenen van Ă©Ă©n sport kunnen helpen om de kans op blessures af te laten nemen. Door meerdere sportdisciplines te beoefenen, wordt de aansturing van het lichaam beter ontwikkeld en daardoor neemt de kans op blessures af.
6. Een laatste vraag over de Noaberhoes-activiteiten: sportclinics voor Deldense scholen. Zou EV Fysio eventueel bereid zijn om hier aan mee te werken?
De organisatie van de Noaberhoes-activiteiten (in samenwerking met Tim Bannink, de buurtsport coach van Hof van Twente) is van plan een aantal activiteiten op te zetten op Sportpark De Scheetheuvel in 2025 voor de scholen in Delden. Activiteiten zoals voetbalclinics, free running, archery tag, sport- en spelmiddagen en summer games. Martijn: “We zouden iets kunnen doen met betrekking tot levensstijl en voeding. Daar zou EV Fysio wel op kunnen inspelen. Antoinette Velthuis is bij EV de specialist op het gebied van leefstijl en gezonde voeding.
Tot slot: heb je sportgerelateerde klachten? Elke donderdagavond van 18:00 tot 19:00 en maandagmiddag van 17:00 tot 18:00 uur is er een inloopspreekuur voor alle leden van Rood Zwart, in samenwerking met EV, zie: https://roodzwart.nl/inloopspreekuur-voor-alle-leden/