Hij is de nieuwe schatbewaarder van onze club. Ties Meirik: 30 jaar, hardcore Heracles-fan, woont samen met Cindy, registeraccountant, werkt als finance manager bij tB investments en voetbalt op zondagmorgen als rechtsback in Rood Zwart 3. Met applaus werd Ties tijdens de algemene ledenvergadering gekozen tot penningmeester, als opvolger van Hans Exterkate.

Het is een prachtige foto, uit 2019. De drie broers Meirik – Job, Luuk en Ties (vlnr) – in Rood Zwart-shirt. De foto is gemaakt na een wedstrijd van het derde. Ties maakte dat seizoen z’n come-back bij Rood Zwart, na een onderbreking van maar liefst 16 jaar. Het was een heel bijzonder moment: samen met z’n broers in één elftal, bij z’n oude club.
Terug in de tijd. Als jochie van 6 maakte hij zijn entree bij Rood Zwart. Eerst bij de welpjes, bij Bep van den Bos. Een talentvolle lichting, met bijvoorbeeld Mitchel Baake, Tom Roesink en Thomas de Graaf. Na de welpjes kwam hij in F4. Het team werd getraind door de legendarische Herman ‘de Vlinder’ Efftink. ”Zijn schoonmoeder was elke week jarig, dan trakteerde hij ons op lollies”, vertelt Ties lachend. Hij werd dat seizoen kampioen met F4. ”De enige keer…”
Stoppen
De teamindeling voor het volgende seizoen was al bekend. ”Ik zou in F1 komen, daar was ik hartstikke blij mee.” Maar die vreugde was van korte duur. Hij moest abrupt stoppen met voetballen. Om medische redenen. Dat zit zo: ”Ik heb maar één nier. Die zit op de verkeerde plek, aan de voorkant, redelijk onbeschermd. Voor de arts was dat reden om te zeggen dat het beter was om geen contactsporten meer te doen.” De teleurstelling was groot, toen hij dat te horen kreeg. ”Ik was hartstikke boos. Zoiets begrijp je niet als kind.”
In plaats van voetbal werd het daarna volleybal, bij Devoc. ”Omdat er in Delden bijna geen jongens op volleybal zaten, moesten we meetrainen in Borne, bij Apollo.” De jonge Ties had er blijkbaar wel aanleg voor. Toen hij een jaar of 10 was, werd hij al uitgenodigd voor selectietrainingen van de bond. ”Ik mocht elke keer door. Uiteindelijk bleven er een man of 20 over. Die anderen waren een stuk ouder.” Toch besloot hij in het laatste jaar van de basisschool te stoppen met volleybal. ”Ik kon er mijn energie niet in kwijt.”
Korfbal
Maar welke sport dan? ”Tja, dan blijft er in Delden niet veel anders meer over hè.” Het werd dus korfbal, bij Zwart Wit. Hij is nog steeds lid. ”Een heel warme vereniging, ik heb het er altijd heel leuk gehad. Mijn vader vond het eerst maar niks, korfbal. Maar die is later wel bijgedraaid. Het is best een leuke sport om naar te kijken.”
Ties begon bij Zwart Wit in de D-tjes. Werd al vroeg, hij speelde nog in de A, bij het eerste team gehaald. Hij speelde daarin samen met onder anderen Ramon Spoolder, de broers Koster, Justin Voortman, Jorik Kamp, Roos Limbeek en… zijn vriendin Cindy Meen. ”Ik heb tot m’n 23e in het eerste gespeeld. We zijn een paar keer kampioen geworden. Maar ook weer gedegradeerd. We waren te goed voor de derde klasse en te slecht voor de tweede klasse.” Of hij een goede korfballer was? ”Ik was niet slecht, maar ik was ook niet de man waar het om draaide.”
Vanwege z’n werk en studie (voor registeraccountant, op Nijenrode) besloot hij op z’n 23e te stoppen met korfbal. ”Ik kon nog maar één keer in de week trainen en moest daarom terug naar het tweede. Een groot niveauverschil. Maar de reisafstanden waren hetzelfde.” Dat was het moment dat hij weer serieus aan voetballen ging denken. ”Ik ben toen in conclaaf gegaan met de dokter en vertelde hem dat ik graag weer wilde gaan voetballen. Hij zei toen: ik zal het nooit adviseren, maar ik denk wel dat het kan.”
Scoren
Ties sloot zich aan bij Rood Zwart 3, het elftal van z’n broers en van andere bekenden, zoals Koen Braakhuis, Thierry de Bruin, Ramon Jansen en Maarten Vrielink. ”En ik scoorde gelijk in de eerste wedstrijd!” Het was wel even wennen. ”In het begin had ik moeite genoeg om de bal onder controle te houden. Ik miste de basistechniek. Ik heb 16 jaar gemist hè. Maar ik vind het vooral leuk, dat is het belangrijkste.”
In het seizoen 2023-2024 werd hij zelfs kampioen met het derde. Ook dit seizoen draait het team weer bovenin mee. ”Het is geen slecht elftal, hoor. D’r zitten echt wel goede voetballers in, zoals Raymond Kenkhuis en Wout Spanjer. Hoe lang ik nog doorga? Zolang het goed gaat en het een leuk team is. Het zijn allemaal jongens van mijn leeftijd. En we hebben een grote groep, altijd spelers genoeg. We zijn best nog fanatiek. Maar als je een keer een weekendje weg wilt, dan kan dat.”
Na zijn terugkeer bij Rood Zwart werd Ties al gauw actief als vrijwilliger. Als trainer, bij de welpjes en later de peuterprofs. En nu wacht hem dus een andere taak. Als opvolger van Hans Exterkate. Gezien zijn professionele achtergrond is het niet verwonderlijk dat het bestuur hem in het vizier kreeg in de zoektocht naar een nieuwe penningmeester.
Investeren
Ties werkte 6,5 jaar bij accountantsbureau BDO in Enschede. Sinds begin dit jaar is hij werkzaam als finance manager bij tB investments, de investeringsmaatschappij van de familie Ten Brinke uit Varsseveld. ”We investeren met name in vastgoed. We kopen leegstaande kantoorpanden op en bouwen die om tot woningen. Mijn baas, Hans ten Brinke, is al 80. Maar nog steeds heel fanatiek, hij is er nog elke dag. Hij leert mij de fijne kneepjes van het vak.”
Ties draait inmiddels al ruim een half jaar mee in het bestuur van Rood Zwart, als tweede penningmeester. Hij weet dus waar hij aan begint. ”Het is niet iets wat je er zomaar even bij kunt doen. Als je een fout maakt, heeft dat meteen financiële gevolgen.” Mede daarom is de functie van de penningmeester nu opgesplitst. Joost Braakhuis heeft enkele taken overgenomen, onder andere de contributie-inning. Ties blijft als penningmeester in het bestuur eindverantwoordelijk voor het huishoudboekje: voor de uitgaven, verzekeringen, subsidies, belastingen, etcetera.
Gezonde club
Ties heeft de laatste jaarrekening al zelf opgemaakt. ”Hans laat het heel netjes achter”, is zijn conclusie. Hoe Rood Zwart er momenteel voorstaat? ”Het is financieel een heel gezonde club.” Maar, voegt hij er meteen aan toe: ”Het aantal leden neemt echt af. En daarmee loopt dus ook de opbrengst van contributie terug. Er is nog geen reden tot paniek, hoor. Het is niet zo dat we binnen 5 jaar in acute problemen komen. Maar op de langere termijn… Het ziet allemaal wel goed uit, maar we moeten het wel in stand zien te houden.”
Een ander punt van zorg is de continuïteit van het kader. Het wordt steeds moeilijker alle functies ingevuld te krijgen, ook in het bestuur. Ties: ”Er wordt heel veel gedaan door een klein clubje. Dat moet je wel proberen uit te breiden. Dat kan bijvoorbeeld door taken op te delen in kleine, behapbare porties.”
Tot slot nog iets heel anders. Het gros van de Rood Zwart-leden juicht voor FC Twente. Ties is een van de uitzonderingen. Hij is al bijna 20 jaar supporter van de Almelose rivaal. Waar komt die liefde voor Heracles vandaan? ”Toen ik van de dokter niet meer mocht voetballen, heeft pa een seizoenkaart voor Heracles gekocht voor ons alle vier.” Sindsdien klopt zijn hart voor Heracles. ”Ik heb nog steeds een seizoenkaart, samen met pa.” En er is nóg een link met de club uit Almelo. Sinds maart van dit jaar werkt vriendin Cindy bij Heracles, als directie-assistente. ”Ik weet niet wie daar blijer mee is: zij of ik?”
