v.v. Rood Zwart is trots op haar ruim 150 vrijwilligers die er voor zorgen dat wekelijks al die mooie voetbal- Ć©n sociaal maatschappelijke activiteiten in en om de multi-functionele accommodatie het Noaberhoes kunnen plaatsvinden. Om hen te bedanken voor hun tomeloze inzet organiseert Rood Zwart ieder jaar twee mooie dagen voor hen: Een gezellig āuitjeā voor de oudere vrijwilligers die de respectabele leeftijd van 65 jaar hebben bereikt Ć©n een vrijwilligersfeest voor de jongere vrijwilligers (tot 65 jaar).
Zaterdag 24 oktober was de 65plus groep aan de beurt. Bijna 80 (oud) vrijwilligers waren naar het Noaberhoes gekomen voor een gezellige middag en avond. Voorzitter Robert Ros gaf ze een warm welkom en bedankte hen voor hun jarenlange trouwe inzet. Scheidsrechters, schoonmakers, bar- en keukenpersoneel, leden van de vrijdagmorgenploeg, (oud) bestuursleden, echtgenoten van overleden vrijwilligers en vele anderen waren aanwezig. Een aantal nog steeds als trouw supporter langs de lijn bij hun (klein) kind en/of het eerste elftal. Een aantal die de laatste jaren niet meer bij de vereniging komen, maar het āuitjeā zien als een jaarlijkse reünie om gezellig bij te praten. Daarnaast waren de vrijwilligers van de sociaal maatschappelijke activiteiten aanwezig. Franje, de KBO, āt Iemenschoer en de jeu-de boule club Noaberwerpers. Een bont gezelschap senioren, die zich op de een of andere manier allemaal verbonden voelt met Rood Zwart en/of het Noaberhoes.
Fietstocht naar bloemenkwekerij Visschedijk
Na de ontvangst met koffie en wat lekkers was het tijd voor een āactiviteitā. Traditioneel een mooie, maar korte fietstocht naar een leuke locatie dicht in de buurt.
Bijna alle jaren was het prachtig fietsweer. Dit keer een regenachtige dag, maar net voor aanvang van de fietstocht kwam de zon er door en dus prima fietsweer. Voor hen die niet mee konden fietsen stond de Franje bus klaar. Via een kleine omweg via de Sluis kwam iedereen bij de locatie. Voor dit jaar was deze gereserveerd in Bentelo, bij bloemenkwekerij Visschedijk aan de platenkampsweg 7. Hier werd iedereen ontvangen met een hapje en drankje. Ondertussen gaf eigenaar Rik Visschedijk een presentatie over het kweken van o.a. snij hortensiaās, pionrozen en tulpen. Daarna kon iedereen deze gaan bekijken in de grote kas en kreeg nog meer uitleg. Uiteraard werden er ook wat bosjes bloemen gekocht, want wie wordt er nou niet blij van de ontvangst van een mooie bos bloemen?


Buffet
Bij terugkomst bij Rood Zwart stond er een heerlijk koud- warm buffet klaar, dit keer geserveerd door restaurant-cafĆ© Liedenbaum, gelegen tussen Bornerbroek en Almelo in het Nijreesbos. Mede-eigenaar Ć©n oud speler van Rood Zwart 1 Tom Roessink en zijn collega hadden een heerlijk buffet klaargezet. Onder het genot van dit heerlijke eten en een drankje werden er vele (voetbal) anekdotes uitgewisseld en bleef het nog lang gezellig. Velen gaven aan ādat het uniek is dat een club dit jaarlijks blijft organiseren en oprecht trots te zijn om hier bij aanwezig te mogen zijnā.

Bewegen en ontmoeten in een groene omgeving
Met āt Noaberhoes zet Rood Zwart naast haar primaire taak: voetbalactiviteiten, ook in op een brede maatschappelijke rol in de samenleving. āMede door deze soort activiteiten kunnen we iets terug doen voor de Deldense gemeenschapā vertelt voorzitter Robert Ros. āGezien het succes van deze middag gaan we in de toekomst nog meer activiteiten voor deze doelgroep organiserenā. Dat er ook voor ouderen behoefte is aan dergelijke activiteiten blijkt wel uit de steeds betere opkomsten Ć©n het feit dat zich spontaan een aantal nieuwe leden heeft gemeld voor de huidige Noaberhoes activiteiten, zoals o.a. koffie inloop, kaarten, bingo, biljarten, jeu de boules en samen eten- koken-wandelen- en bewegen. Voor meer info over deze activiteiten / opgave: belt u met de coƶrdinator Han Blanke: 06 ā 511 588 66. De agenda staat wekelijks in dit Hofweekblad.
De vrijwilligersavond voor de jongere vrijwilligers is vrijdag 6 november. Er kan dan o.a. gekaart en gedart worden. Voor alle info: www.roodzwart.nl
